میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم

مقدمه

از داشتن پوستی خشک و تیره در عذاب هستید؟ آیا روش های مختلفی را برای از بین بردن لکه های پوستی صورت خود امتحان کرده اید اما نتیجه نگرفته اید؟ اگر در دسته این افراد پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب را با دقت مطالعه نمایید چرا که قصد داریم در مورد میکرودرم ابریژن و دستگاه جوان سازی پوست که می تواند صورت شما را از شر هر پوست مرده ای خلاص کند صحبت کنیم.

 

میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودروم ابریژن یکی از متدهای غیر تهاجمی برای از بین بردن پوست های مرده صورت می باشد. در این روش با استفاده از دستگاه میکرودرم تمامی پوست های مرده صورت به شکلی کاملا بدون خطر از پوست صورت جدا می شوند. انجام این کار باعث می شود تا عمل کلاژن سازی پوست به شکلی کاملا صحیح و بدون خطر انجام شود. نتیجه این پاکسازی این است که پوست صورت شاداب می شود و چهره شما جوان تر به نظر برسد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که از بین بردن خطوط صورت و لکه های مختلف می توان از این روش استفاده کرد. این متد را با استفاده از دستگاه های میکرودرم ابریژن انجام می دهند. این دستگاه که از آن با عنوان دستگاه جوان سازی پوست نیز یاد می شود در دو نوع رومیزی و استند ساخته می شود. عملکرد این دستگاه به این صورت است که با استفاده از مکش قدرتمندی که دارد باعث می شود تا تمامی پوست های مرده از سطح صورت جدا شوند.

دستگاه جوان سازی پوست

انواع میکرودرم ابریژن

میکرودروم ابریژن به دو صورت انجام می شود. این که شما از کدام روش استفاده نمایید یک موضوع اختیاری است که کاملا وابسته به نظر پزشک شما می باشد. پزشک متخصص با بررسی وضعیت پوست صورت شما این موضوع را مشخص می نماید.

 

نوک الماسی

در این روش میکرودرم از یک وسیله دستی که نوک الماسی مانند دارد استفاده می شود. با استفاده از این نوک می توان سلول های مرده پوست را به راحتی جدا کرد. بعد از جدا کردن این سلول های مرده باید عمل مکش آن ها انجام شود. معمولا از این روش برای جدا کردن پوست های مرده در نواحی حساس صورت مانند چشم استفاده می شود.

 

روش کریستالی

در این متد از یک وسیله دستی برای اسپری کردن کریستال بر روی پوست استفاده می شود. این کریستال ها باعث می شوند تا سلول های مرده پوست به راحتی جدا شوند. بعد از اسپری کردن این محلول نوبت به استفاده از دستگاه ابریژن می رسد. این دستگاه با مکشی که دارد می تواند کریستال ها و سلول های مرده پوست را به راحتی جدا کند. از آن جایی که ممکن است پوست صورت در این روش آسیب ببیند، نیاز است تا عمق لایه برداری پوست توسط پزشک متخصص مشخص شود.

 

مزایای میکرودرم ابریژن نسبت به سایر روش ها

لیزر یکی از روش های زیبایی به حساب می آید که می توان با استفاده از آن کلیه لک های صورت را از بین برد. بر خلاف لیزر که تنها در فصول سرد سال باید انجام شود، از میکرودرم می توان در تمامی فصول سال استفاده کرد.
نداشتن دوران نقاهت و یا قرمز شدن پوست از دیگر مزیت های روش میکرودرم نسبت به سایر روش هاست.
در بسیاری از مواقع نمی توان با استفاده از لیزر لکه هایی که بر روی پوست های تیره قرار دارند را از بین برد. در صورتی که در روش میکرودرم هیچ محدودیتی برای این موضوع وجود ندارد.

 

سخن پایانی

در این مقاله در مورد روش میکرودرم ابریژن و مزایای آن صحبت شد. اگر می خواهید پوست شما آسیبی نبیند بهتر است میزان لایه برداری پوست های مرده صورت شما توسط پزشکتان مشخص شود.

 

سیماطب
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
ارسال دیدگاه