روش های سفید کردن دندان

بلیچینگ

روش های سفید کردن دندان بسیار گسترده می باشد و با محصولات متنوعی مانند سفید کننده ها، ژل های شستشو، خمیردندان ها، بلیچینگ و… انجام می شود. سفید کردن دندان برای افرادی که دندان ها و لثه های سالم و ترمیم نشده (بدون پر کردن) دارند ایده آل است. روش های ذکر شده، برای افرادی که دندان های زرد رنگی دارند بسیار موثر می باشد. البته به این نکته باید توجه کرد که، عمل های زیبایی دندان برای همه توصیه نمی شود. 

 

روشن کردن لبخند در خانه هرگز آسان نبوده و همیشه با مشکلات و هزینه های زیادی همراه بوده. همانطور که گفته شد محصولات متنوعی وجود دارد که می توانید برای سفید کردن دندان هایتان از آنها استفاده کنید. اما اگر قصد دارید لبخند زیباتری را تجربه کنید پیشنهاد می شود حتما با یک دندانپزشک مشورت کنید به خصوص اگر موارد زیر شامل حامل شما می شود.

  • دندان های حساس
  • دندان های ترمیم شده
  • لکه های بسیار تیره یا تک دندان تیره
  • پر کردن یا تاج زیاد
  • و…

 

خمیر دندان های سفید کننده

تمامی خمیردندان ها زردی و لکه های سطحی دندان را از بین می برند زیرا حاوی مواد شیمیایی و ساینده هستند. البته بعضی از خمیردندان های سفید کننده دارای پولیش ملایم هستند که اثر بخشی بیشتری را برای نابود کردن لکه و زردی ها ایجاد می کند. باید به این نکته توجه داشته باشیم که خمیر دندان ها فقط لکه های سطحی روی دندان را از بین می برند و حاوی مواد سفید کننده نیستند. محصولات سفید کننده دندان، با توجه به قدرت بالاتری که دارند دندان ها را به صورت عمیق روشن و سفید می کنند. خمیردندان های سفید کننده این توانایی را دارند که دندان ها را حدود یک درجه روشن کنند.

روش های سفید کردن

این مقاله را مطالعه کنید: 5 مورد از تفاوت های کامپوزیت و لمینت دندان 

ژل های سفید کننده

ژل های سفید کننده یکی از روش های سفید کردن دندان مبتنی بر پراکسید می باشد و با یک برس کوچک به صورت مستقیم روی سطح دندان ها اعمال می شود. نحوه استفاده از ژل های سفید کننده با توجه به قدرت های گوناگونی که دارند، متفاوت می باشد. نتایح اولیه استفاده از ژل ها در چند روز اول قابل مشاهده می باشد. و معمولا حدود 4 ماه روی دندان ها باقی می ماند. مدت زمان یک دوره کامل استفاده از ژل های سفید کننده بین 10 تا 14 روز می باشد. ممکن است برای اینکه نتیجه مطلوب حاصل شود، لازم باشد دو بار در روز از آنها استفاده کنید. همچنین شما می توانید این محصولات را از داروخانه ها و یا آنلاین شاپ ها خریداری کنید.

 

بلیچینگ

یکی از سریع ترین راه های سفید کردن دندان، بلیچینگ می باشد که حتما باید در مطب دندانپزشک انجام شود. در این روش محصول سفید کننده مستقیما روی دندان ها اعمال می شود و باید این محصول را با حرارت و نور مخصوص استفاده کرد. نتیجه این کار معمولا در یک درمان 30 الی 60 دقیقه ای مشاهده می شود و لی برای اینکه نتیجه کامل و مطلوب به دست آید، باید چندین مرتبه این فرآیند را انجام دهیم. یکی از عواملی که در نتیجه بدست آمده بسیار مهم و حائز اهمیت است، لوازم و تجهیزات دندانپزشکی می باشد. سیماطب با توجه به سابقه درخشانی که در زمینه تولید تجهیزات پزشکی دارد، مرغوب ترین یونیت های دندانپزشکی را با قیمتی مناسب به بازار عرضه می کند.

 

شوینده های سفید کننده

یکی دیگر از روش های سفید کردن دندان استفاده از شوینده های سفید کننده می باشد. و مانند بسیاری از دهان شویه ها، نفس را تازه می کند و پلاک دندان و بیماری های لثه را کاهش می دهد. این محلول ها حاوی موادی مانند پراکسید هیدروژن هستند که دندان ها را سفید می کند. تولیدکنندگان این محصول می گویند که باید به مدت 12 هفته و روزانه 2 بار قبل از مسواک زدن، به مدت 60 ثانیه در دهان بچرخانید تا نتیجه مطلوب حاصل شود. برخی از کارشناسان حوزه دندان بر این باورند که، این شستشو ها ممکن است به اندازه سایر محصولات سفید کننده بدون نسخه موثر نباشد و فقط برای مدت کوتاهی اثرشان روی دندان ها باقی بماند. به همین دلیل حتما قبل از هر گونه اقدامی با دندانپزشک خود مشورت های لازم را انجام دهید.

 

روش های سفید کردن

 

نکات ایمنی سفید کردن دندان

حتما به نحوه استفاده از ژل ها، شوینده ها و … توجه لازم را داشته باشید و بیشتر از آنچه در دستورالعمل گفته شده روی دندان ها قرار ندهید. در غیر اینصورت باید با مشکلاتی مانند درد لثد دست و پنجه نرم کنید. برای محافظت بیشتر از دندان هایتان از نوشابه، نوشیدنی های قند دار و سایر نوشیدنی های قند دار اجتناب کنید. دندان های شما ممکن است بعد از سفید شدن نسبت به قبل کمی حساس تر شوند. اگر دندان ها و یا لثه های شما سالم باشد، ممکن اصلا هیچ مشکلی برای شما به وجود نیاد. اگر روش های گفته شده باعث آزار و اذیت شما می شود، حتما درمان را متوقف کرده و با دندانپزشک خود صحبت کنید.

 

چندین نکته برای سفید نگه داشتن دندان ها

از خوردن غذاها و نوشیدنی هایی که لک می کنند خودداری کنید. تقریباً هر چیزی که دارای اسید یا تانن باشد می تواند دندان های شما را کدر کند. برای روشن نگه داشتن لبخند خود از نوشیدنی های ورزشی، نوشیدنی های گازدار (روشن و تیره)، چای سیاه و قهوه، انواع توت ها و سایر غذاهای پر رنگ و همچنین سس هایی مانند سویا، کاری و گوجه فرنگی استفاده نکنید.

 

سیماطب
ارسال دیدگاه